MUHTARLARA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ....

TUTAK BELEDİYESİ KONFERAN SALONUNDA , MUHTARLARA YÖNELİK ADRESE DAYALI NUFUS KAYIT SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

 MUHTARLARA  BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ....

İlçemizde, muhtarlara yönelik adrese dayalı nüfus kayıt sistemi hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde Tutak ilçesindeki Mahalle ve köy muhtarlarına kimlik paylaşım sistemi ve adrese dayalı nüfus kayıt sistemi hakkında bilgi verildi.

Seminerde konuşan Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Semanur Başgül, adres kayıt sistemi ile birlikte muhtarlara önemli görevlerin düştüğünü belirterek, muhtarlarında kimlik paylaşımı sistemine bağlanarak, bu sistemdeki kayıtlardan ürettikleri yerleşim yeri belgelerini vatandaşlara verebileceklerini söyledi.

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanuna göre Muhtarların yerleşim yeri değişikliklerine ilişkin sorumluluklarının hüküm altına alındığına dikkat çeken Başgül, şunları kaydetti:

Bu sorumlulukların yerine getirebilmesi için teknik altyapısını tamamlamış muhtarlıklar kimlik paylaşım sistemine erişebilmekte ve talep halinde yerleşim yeri ve diğer adres belgesi üretebilmektedir. Ayrıca adres kayıt sistemi kapsamında köy ve mahalle muhtarlarımız görevlerini doğru, hızlı ve etkin yapabilmesi için muhtarlarımızın kimlik paylaşımı sistemine bağlanması gerekmektedir.Diyerek konuşmasına son verdi.

Daha sonra konferans solonunu bu bağlamdaki çalışma için hizmetlerine sunan başkan OSMANAĞAOĞLU? nu makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundu.

Başkan OSMANAĞAOĞLU ise bizim bu konferans salonunu yapmamızdaki amaç gerek halka , gerek kamu yararına sunmamız bizim için en önemli görev ve vazifedir,Yerine getirilmiş bir vazifenin mutluluğu, diğer bir vazifeyi yapabilme gücünü meydana getirir.Hak hırkasının astarı vazifedir.diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 18:26
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER