banner177

kayalıklara düşen ineği köylüler kurtardı.

kayalıklar arsına sıkışan inek için köylüler seferber oldular.

kayalıklara düşen ineği köylüler kurtardı.

Ağrı da merkeze bağlı Eğribelen köyünde kayalıklar arasına sıkışan inek 24 saat sonra çoban ve köylülerin çabası ile kurtarıldı.

Merkeze bağlı Eğribelen köyüne bağlı Ziyaret Tepe mevkisinde çoban Hakan Korkmaz'ın (33) otlattığı sürüdeki büyükbaş hayvanlardan biri, sürüden ayrılarak kayboldu Çoban Hakan Korkmaz, Önceki gün akşam köye döndüğümde hayvanları teslim ettikten sonra ineğin sahibi, hayvanının ahırına gelmediğini söyledi. Araziye gidip saatlerce hayvanı aradık. Uzun aramaların ardından El fenerlerimizin şarjı bitince geri dönmek zorunda kaldık.Ertesi gün sabah erken saatlerde yeniden 4 kilometre uzaklıktaki tepeye geldiğimizde İneği iki kayalık arasına düşmüş ve sıkışmış halde bulduk. iki kayalık arasına sıkıştığı ve Bir gün boyunca kurtarılmayı bekleyen ineğin çıkarılması için köy halkı seferber oldu.

İneğin gövdesine İp bağlayarak çıkarılan ineğin düştüğü yerin yüksek ve çok dar olmasından vücudunda yaralanmalar olmuştu ama inek halen sağdı,hayvanın sahibi , 'İneğinin bulunmaması durumunda çobandan hayvanın ücreti olan 5 bin liranın alacağını söyledi.Benim için para değil, ineği sağ bulmak daha önemliydi diyen çoban Çok şükür sağ ulaştık inek sahibine teslim edildi dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER